Gelecekte-Bilisim-Konferansi.jpg

Gelecekte Bilişim Konferansı Sponsoru Olduk

16.5.2019

"Gelecek Geliyor" temalı konferansta dijital dönüşüm, siber güvenlik, yeni nesil teknoloji ve sektörel çözümler ele alındı.

Bilişim Grubundan yapılan açıklamaya göre, bilişim sektörünün önde gelen şirketleri ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı "Gelecek Geliyor" temalı konferans, SETA İstanbul'da düzenlendi.

Konferansın "Gelecekte Medya" oturumunda sosyal medya, dijital yaşam ve toplum 5.0; "Gelecekte Yaşam" oturumunda endüstri devrimi, nesnelerin interneti ve dijital dönüşüm; "Gelecekte Nesil" oturumunda büyük veri, yapay zeka, robotlar ve RPA, "Gelecekte Güvenlik" oturumunda ise bulut bilişim, blok zinciri, siber güvenlik ile Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) başlıkları tartışıldı.

Bilişim Grubu Başkanı Şenol Vatansever, herkesin daha huzurlu bir dünyada ve her açıdan güçlü bir Türkiye'de yaşamak istediğini, bunun için Türk ekonomisini güçlendirmenin ve milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Kaynak: Gelecekte Bilişim Konferansı

İşNet'in oturum sponsorluğu kapsamında, "Siber Güvenlik, KVKK, Blockchain ve Bulut Bilişim" seminerinde, Strateji ve Planlama Grup Müdürü Mehmet Kaya görüşlerini aktardı: 

"Dijital dönüşüm hemen her an duyduğumuz bir kelime oldu. Çünkü dijital dönüşüm kurumların yeni hizmetler, gelir kalemleri, yaratıcı iş modelleri çıkarmasını, iyileşen müşteri deneyimi, verimlilik ve kârlılık artışı sağlıyor. Bunlara hangi kurum burun kıvırabilir ki! Kurumların bunları yaparken rekabetçi olmasını sağlayacak bir altyapıya ihtiyacı var. İşte burada bulut bilişim devreye girecek. Tüm iş hedeflerinin başarıya ulaşması, organizasyonların teknolojiyi ne kadar verimli kullanabildiği ve veri merkezi tarafındaki dönüşümleri ne kadar etkin yapabildikleriyle doğru orantılı. Bulut bilişim bunları sağlayacak altyapıyı sunan temel teknoloji (enabler) olacak.

Biz İşNet olarak bulut bilişim ve veri merkezi hizmetlerimizi, Uptime Institute (https://uptimeinstitute.com/) tarafından sertifikalandırılan, küresel çapta tüm dünyada sadece 12 veri merkezinde bulunan, Türkiye’de ise tek Tier 4 Operational Sustainability Gold - Fault Tolerant sertifikasına sahip veri merkezinde veriyoruz. Bu değeri, gerek kendimiz gerekse müşterilerimiz için bir değere dönüştürme arzusuyla müşteri ve hizmet portföyümüzü büyütmek için çalışıyoruz."