Blog

Hotspot Nedir? Nasıl Kullanılır?

8.10.2019

Artık hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen internet erişimi daha kolay ve ulaşılır bir hâl aldı. Hotspot da kamuya açık yerlerde, wifi aracılığıyla hizmet aldığımız internet sunucusudur. Hotspot bağlantıları kablosuz modem, Router, UTM gibi aracılarla sağlanır.

Belirli bir lokasyonda internet hizmeti sağladığımız, bilinen adıyla ‘’Wi-Fi noktasıdır’’. Günümüzde bu hizmetten, halka açık yerlerde, café ve restoran gibi kamusal alanlarda ücretsiz bir kablosuz ağ yardımıyla yararlanılıyor. Sunulan bu internet bağlantısı radyo frekansları yardımıyla mobil cihazlarda kullanılır. Sinyalin gücüne ve yakınlığına bağlı olarak internet bağlantısının kalitesi de farklılık gösterir.

Hotspot, ücretsiz ve hayatı kolaylaştıran bir hizmet olsa da güvenlik açısından bazı riskler taşıyabilir. Bu sebeple kullanıcılara dijital cihazlarla internet ağından yararlanırken yalnızca güvenli ağlara bağlanmaları önerilir.

Biz İşNet olarak, sahip olduğunuz Metro Ethernet, G.SHDSL veya ADSL&VDSL internet bağlantısı üzerinden, misafir ve müşterilerinize, WiFi teknolojisi ile belirli bir bölge kapsamında kablosuz ağdan güvenli erişim sağlıyoruz. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak 1

Kaynak 2