Blog

Sanal Santral Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

8.10.2019

Eski tip telefon santralleri, hantal, kablo karmaşıklığı içinde, kesintisiz güç kaynağı veya jenaratöre bağımlı, genişlemek için ek kart gerektiren ve yüksek bakım maliyetleri gerektirirdi. Sanal santrallerde bunların hiçbirine gerek yoktur.

Sanal santral teknolojik bir çözümdür. Yani iletişim altyapınızı yeni nesil iletişim teknolojileriyle güncellemenizi sağlar. Sanal santral, yazılımsal bir telefon santralidir. Dolayısıyla teknolojik sistemlerle kullanımı kolaydır. Sanal santralleri 0850 ‘li numara yada coğrafi voip numaralarıyla kullanabilirsiniz. Santral senaryoları gelişmiştir. İstediğiniz IVR (Sesli Karşılama Robotu) senaryosunu uygulayabilirsiniz.

Sanal santral sayesinde müşterilerinize kurumsal bir kimlik sergilersiniz. Tüm görüşmelerinizi kaydetme özelliği bulunan sanal santral çözümüne, ilk yatırım maliyeti, santral bakım ve onarım masrafları olmadan kullanıcı başına aylık ücretlendirme ile sahip olabilirsiniz. Üstelik şirket içi görüşmeler ücretsizdir. Yüksek teknik destek giderleri oluşmaz, telefon hatları için ise sabit ücret ödemezsiniz.

Farklı şirketlerinizi tek santral santralden yönetme olanağı sağlayan sanal santral çözümüyle telefonunuz hiçbir zaman meşgul çalmaz. Sınırsız anlık arama yapar ya da kabul edersiniz. Kullandığınız yazılımlarınızı entegre edebilme imkanınız da mevcuttur.

Donanımsal santrallerin aksine oldukça makul sürelerde kurulumu yapılabildiğinden en güvenli şekilde kullanmaya başlarsınız. En kısa sürede kullanıcı eklemek veya çıkartmak, IVR akışını değiştirmek mümkündür. Sanal santral çözümüyle teknik ekip çalışanlarınız santral kurulum ve bakımına harcanan zamandan tasarruf ederken, katma değerli işlere odaklanmak için zaman kazanırlar.

Üstün özellikli sanal santral ses hizmeti çözümüne; uygun maliyetle ve aylık ödemelerle sahip olmak istiyorsanız, yeni lokasyonlarınız ile büyümeyi planlıyorsanız, “İşteSantral” bulut santral çözümümüzden faydalanabilirsiniz.