İşNet | Dijitalleşme, e-Dönüşüm, Altyapı Hizmetleri

Güvenli İnternet Nedir?

İnternet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve internetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan alternatif bir İnternet erişimidir. Zararlı yazılımlar ve dolandırıcılık sitelerinden yüksek oranda koruma sağlar.

Çocuk Profili

Çocuk Profili ile internetteki risklerden en yüksek oranda korunursunuz. Bu profilde erişebileceğiniz tüm siteler uzman kontrolünden geçmiş belirli kriterlere göre onaylanmış sitelerdir. Çocuk Profili yabancı kişilerle temas kurulmasının önüne geçer. Çocuk Profili'nde sohbet ve sosyal medya siteleri gibi içeriğini herkesin değiştirebileceği siteler yoktur. Çocuk profilinde sabit içerikli oyun oynanabilir.

Çocuk Profili çocuklarınızın rahatlıkla ödev yapabileceği sizin de haber okuyup bankacılık işlemleri yapabileceğiniz sitelerden oluşan bir İnternet alanıdır.

Aile Profili

Aile Profilini seçerek müstehcenlik, şiddet, ırkçılık,kumar gibi yasadışı ve zararlı içerikleri barındıran siteler; Sağlık Bakanlığı'nın zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerin siteleri ve dolandırıcılık sitelerinin önüne geçmiş olursunuz. Dilediğiniz takdirde oyun, sohbet ve sosyal medya sitelerini de erişime açıp kapatabilirsiniz.

Güvenli İnternet Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

ADSL-VDSL hizmeti alıyorsanız Online İşlemler sayfamızdan, kurumsal internet hizmetleri için ise musteri.hizmetleri@is.net.tr adresine e-posta göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Güvenli internet hizmeti ücretsizdir.