Sizi Arayalım

Uydu internet, uydu üzerinden çift yönlü hizmet almak için geliştirilmiştir ve karasal altyapıdan bağımsız bir şekilde çalışır. Kullanıcılarına birçok avantaj sunan uydu internet, çanak antene benzer bir anten ile uydudan yüksek hızla veri alıp gönderilmesini sağlar. İki çeşit uydu sistemi bulunur. Bunlar; çift yönlü ve tek yönlü olarak adlandırılır.

Uydu İnternetin Diğer İnternet Bağlantılarından Farkı Nedir?

ADSL bağlantısı için bulunduğunuz bölgede bir altyapı olması şartı vardır. Aynı şekilde 4G sistemleri için de yaşadığınız bölgede bu hizmetin bulunması gerekir. Uydu internet için ise bu çeşit özel yatırım gerektiren bağlantılara gerek yoktur. Uydu internet için başvurunuzu yaptıktan sonra, size uygun çözümlerle kısa zaman içinde bağlantınız gerçekleştirilir.

Bağlantınızı yaptıktan sonra uydu internet ile beraber VoIP, TV yayınları ve canlı yayın geçişleri gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Bu durum da uydu internetin telekomünikasyon altyapısı kötü olan ya da bu altyapının bulunmadığı bölgelerde kullanımını kolaylaştırır. Bunların yanı sıra, doğal afet durumlarında da karasal hatların kullanımı imkânsızlaşabilirken; bu hallerde uydu internet kesintisiz hizmet vermeye devam eder. Bütün bunlar da uydu internetin tercih sebebi olmasını bir kat daha artmış oluyor.

Uydu İnternetin Avantajları Nelerdir?

Uydu internetin diğer internet bağlantılarına nazaran öne çıkan birçok avantajı vardır.

Bunlar:

  • Kolay ve esnek kurulum imkânı sunması
  • Altyapıya gerek duyulmaması
  • Hızlı taşınabilme olanağının olması
  • Kesintisiz iletişim imkânı oluşturuyor olması (%99,95 kullanılabilirlik)

Evde, iş yerinde, şantiyelerde, denizde (yüzer ya da sabit platformlarda) uydudan internet çözümleri dünya ile bağlantınızı sağlamaktadır.

İşNet'in sunduğu uydu erişimi hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.Kaynak: en.wikipedia.org