Sizi Arayalım
işnet
EN
Alpet, Dijital Dönüşümünü İşNet ile Gerçekleştiriyor

Altınbaş Holding Enerji Grubu şirketlerinden ALPET, Türkiye ve KKTC'de faaliyet göstermekte ve bölgesel güç olma hedefi ile büyümeye devam etmektedir.

ALPET, KKTC’de temellerinin atıldığı 1997 yılından itibaren, genç, dinamik ve sektörde tecrübeli ekibi ile faaliyette bulunduğu her ülkede hizmet ve ürün kalitesiyle fark yaratarak enerji sektöründe dinamikleri belirleyen firmalar arasına girmiştir.

2001 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan ALPET kısa zamanda akaryakıt dağıtım sektörünün önemli markalarından biri haline gelmiştir.

Türkiye genelinde 300’e yakın istasyonu ile faaliyet gösteren ALPET, istasyon ağını geliştirmek, verimliliğini artırmak üzere yatırımlarına hızla devam etmektedir.

İstasyonlarında ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak için aralıksız çalışan ALPET’in akaryakıt ürünlerinin kalitesi ALPET depolarından başlayarak aracın deposuna girinceye kadar geçtiği tüm aşamalarda ALPET denetimi altındadır. 

 

DİJİTALLEŞMENİN İLK ADIMI OLARAK İLETİŞİM AĞININ YENİLENMESİ

ALPET olarak büyüme ve gelişim hedeflerimiz kapsamında, ekosistemimizde yer alan tüm paydaşlarımızla kurduğumuz iletişim ağının, dijital dönüşüm yaklaşımıyla sürekli gelişimini ve verimliliğini sağlayacak sürdürülebilir bir kalite politikası izliyoruz.

2013 yılı itibariyle İşNet ile başlattığımız işbirliği sayesinde, iletişim altyapımızın kaliteli, güvenli ve hızlı bir şekilde yenilenmesi konusunda altyapı yatırımlarımızı gerçekleştirdik. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen mevzuat ve yenilikler sonrasında ise otomasyon sistemleri kritik hale gelmiş olup verinin güvenli, kesintisiz iletimi ve raporlanması bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bu konuda alanında başarılı ve servis ağı yaygın bir çözüm ortağı olarak İşNet’i tercih ettik. İşNet, Türkiye çapındaki tüm istasyon ağımızı, güçlü ve kesintisiz iletişim altyapısı ile uydu bağlantısı yaygın olmak üzere karasal altyapılar üzerinden kurmuştur.

 

HIZLI VE KESİNTİSİZ BAĞLANTI

İletişim altyapımızın sağlanmasında İşNet’i tercih etmemizin temel sebebinin; İşNet’in işbirlikçi yaklaşımı ve sektördeki güçlü bilinirliği olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte iş ortaklığımız sürecinde, İşNet’in 7/24 erişilebilirliği, Türkiye çapındaki yaygın servis ağı, hızlı kurulum ve destek hizmetleri, kesintisiz internet ve uydu bağlantı başarısı bizlere oldukça katkıda bulunmuştur.

İlerleyen dönemlerde de iş birliğimize bu şekilde devam etmeyi hedefliyoruz.

 

BThaber Gazetesi | EYLÜL 2020 | Bilişim 500 Özel Sayısı