Sizi Arayalım
e-Dönüşüm Çözümleri İş Süreçlerini Kolaylaştırıyor

Dijitalleşmeyle birlikte hayatımıza giren e-fatura, e-arşiv fatura, e-SMM gibi çözümlerin şirketlerin iş süreçlerini kolaylaştırdığını belirten İşNet e-Dönüşüm Hizmetleri Müdürü Ayhan Akgöz, “Dijitalleşmenin hem zamandan hem maliyetlerden tasarruf, hem de çevreyi koruma anlamındaki faydalarına şahit oluyoruz.” dedi.

Yeni nesil ödeme sistemleriyle birlikte e-fatura, e-arşiv gibi dönüşümler de oldu. Bu dönüşümler şirketlere nasıl kolaylıklar sağladı?

Dijitalleşme bugün hayatımızın her alanında kendini gösteren ve 7’den 70’e adapte olduğumuz bir süreç. Finansal alandaki dijitalleşmeye baktığımızda ise hayatımıza giren e-fatura, e-arşiv fatura, e-SMM vb. çözümler şirketlerin bu alandaki iş süreçlerini kolaylaştırıyor. Bilinmesi gereken şu ki, e-belgelerin, hukuki olarak normal kesimi yapılan matbaa usulü belgelerden hiçbir farkı yok ve avantajlarına baktığımızda dijitalleşmenin hem zamandan hem maliyetlerden tasarruf, hem de çevreyi koruma anlamındaki faydalarına şahit oluyoruz. Elektronik ortamda çalışan uygulamalarla; zarf, kağıt, mürekkep gibi çeşitli kırtasiye masrafları ortadan kalkıyor. e-faturayı hazırlamak kağıda fatura basmaktan çok daha hızlı bir süreç ve tek bir tuş ile fatura kesilebiliyor. e-fatura kullanan bir şirkette finans bölümü hesap takibini anlık süreçlerle gerçekleştirebiliyor ve şirket mevcut finansal durumu ile ilgili daha sağlıklı verilere hemen ulaşabiliyor. Bunların yanında, e-fatura uygulaması ayrıca kayıt dışı ekonominin azaltılmasına yardımcı oluyor ve anlık veri kaydı ve kontrolü ile hata oranını minimuma indiriyor. Bugün e-fatura kullanan binlerce şirket bu doğa dostu uygulama sayesinde çevreyi koruyor, daha fazla ağacın kesilmesinin önüne geçiyor. 

e-Dönüşüm çözümlerinizin özellikleri neler? Kullanıcılara ne gibi faydalar sunuyor?

2013 yılı itibariyle özel entegratör olarak hizmet sunmaya başladık. e-fatura ve e-arşiv fatura platformumuz NetteFatura, sanal saklama platformumuz NetteArşiv, TÜRMOB ile iş birliğimiz kapsamında LucaNet KOBİ Ticari Yazılımı ürünümüz, BES Otomatik katılım entegrasyonu sağlayan portalımız ile yeni tebliğlerle gelen e-SMM, e-İrsaliye gibi uygulamaları da e-dönüşüm hizmetlerimiz arasına ekledik. Müşterilerimize e-dönüşüm alanında bütünsel olarak destek sağlamak adına “DijitalEkoSistem” markamızla bir e-dönüşüm portalı hazırlık aşamasındayız. Yakın zamanda kullanıma açılacak olan bu portalda ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra, eğitim videoları, sıkça sorulan sorulara cevaplar bulabilecek; yeni tebliğlerle ve uygulamalarla ilgili duyuruları yakından takip edebileceksiniz. Portalımızda sunacağımız pratik uygulamalarımızdan birisi de e-Çırak. e-Çırak SM ve e-Çırak Ticari uygulamaları, adeta dijital bir çırak gibi işlerinizi kolaylaştıracak. Çırak SM uygulamasıyla serbest meslek erbapları her ortamda e-SMM makbuzu düzenleyip gönderirken, hesaplarını rahatlıkla takip edebilecek, e- dönüşüme hızla adapte olabilecek. e-Çırak Ticari uygulamasını ise kağıt fatura, e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye düzenlenmesi, gönderimi ve alımını sağlayarak gelir-gider takibini, kısacası ön muhasebe süreçlerini kolaylaştıran hızlı ve pratik bir uygulama olarak müşterilerimizin hizmetine sunuyor olacağız.


Hizmetix Dergisi / 2019