Sizi Arayalım
İşNet’ten Yepyeni Ürün: “İşteDefterim”

Güçlü kurumsal yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve sürekli yenilik anlayışı ile işletmelere uçtan uca dijitalleşme süreçlerinde eşlik eden İşNet, mali müşavirlerin e-Defter süreçlerini kolaylaştıracak olan İşteDefterim ürününü duyurdu.

İşNet, e-Dönüşüm ürünleri ailesinin yeni üyesi İşteDefterim’i pazara sundu. İşNet e-Dönüşüm Hizmetleri Grup Müdürü Ayhan Akgöz ile, mali müşavirlerin mükelleflerine ait e-Defterlerini saklayabileceği, teknik ön denetimini yapabileceği ve ikincil kopya göderimini sağlayabileceği bulut tabanlı bir platform olan “İşteDefterim” hakkında konuştuk.

İşteDefterim ile Sınırlar Ortadan Kalkıyor

Akgöz: “İşteDefterim ürünümüz ile kullanıcılara; e-Defter saklama, teknik ön denetim ve GİB ikincil kopya gönderimi için firma sınırı olmayan bir platform sunuyoruz. Bu platformda teknik ön denetim özelliği ile e-Defter kontrol alanından yüklenen e-Defter ve beratların imza ve şema kontrolü yapılabiliyor. e-Defter ve beratların imzasız ve uyumsuz olması durumunda, İşteDefterim sistemi mali müşavirleri bilgilendiriyor. Böylece, oluşabilecek hataların önüne geçilebiliyor.”

İşteDefterim ürününde saklanan e-Defterlerin ayrıca boyut sınırlaması olmadığını da vurgulayan Akgöz, mali müşavirlerin e-Defterleri kapasite bağımsız bir şekilde güvenle saklayacakları bir platform olduğunun altını çiziyor. Yüklenen e-Defterlere ait firmalar, platform içerisinde otomatik olarak açılmakta olup ekstra firma yaratılmasına gerek duyulmadığı için mali müşavirlerin iş yüklerinin bu sayede hafiflediğini de ekliyor.

Yeni ürün tanıtımına özel kampanya düzenlediklerini vurgulayan Akgöz, 1 Ocak 2024 itibarıyla Nisan ayına kadar İşteDefterim’e üye olan müşterilerine özel, satın alacakları kontör paketlerinden %50’ye varan oranlarda ek kontör hediye edileceğinin müjdesini de veriyor.

İşteDefterim’e yüklenen e-Defterlerin İşNet’in TIER IV sertifikalı üst düzey güvenlikli veri merkezinde saklandığını belirten Akgöz, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bulut altyapı sistemi sayesinde, mali müşavirlerimiz istedikleri her an ve her yerde e-Defterlerine ulaşabiliyor. İşteDefterim’de e-Defterlerinizi gönül rahatlığıyla saklayarak formatında hiçbir bozulma olmadan Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) denetimlerde istediği dosya yapısında bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Mali müşavirlerimizin işini kolaylaştırmak üzere sunduğumuz İşteDefterim ürünümüzden en üst seviyede fayda sağlanmasını hedefliyoruz. Her daim sahada müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinleyip değerlendirerek, e-Dönüşüm kapsamında hayatı kolaylaştıran yeni ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz.”
KOBİ Aktüel Dergisi | Ocak, 2024