Sizi Arayalım

Dijital bankacılık, günümüzde hemen hemen bütün banka müşterilerinin neredeyse her gün kullandığı bir bankacılık sistemidir. Yeni nesil bir teknoloji olarak şubesiz bir bankacılık anlayışı sunan bu sistem, banka müşterilerinin neredeyse bütün işlemlerini internet üzerinde birkaç adımda tamamlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Dijital bankacılık kullanımının, insanların hayatlarını kolaylaştıran birçok püf noktası ve avantajı vardır.Dijital bankacılığın kullanımı oldukça kolaydır. Bilgisayarınızda dijital bankacılık hizmetinden yararlanmak isterseniz herhangi bir web tarayıcısı aracılığıyla müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bankanın internet sitesinde ister bireysel bankacılık işlemleri için isterseniz de şirketinize ait kurumsal hesaplar için dijital bankacılık servisine güvenli ve kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzda ise ilgili bankanın uygulamasını indirerek dijital bankacılık işlemlerine giriş yapabilirsiniz.


Dijital Bankacılığın Avantajları Nelerdir?

 

Dijital bankacılık, başlı başına hayatı kolaylaştıran bir servistir. Banka işlem süreleri ve şubede beklenen sıralar insanların gün içindeki zamanının önemli bir kısmına mal olabilir. Dijital bankacılık, şubede gerçekleştirilebilen birçok işlemi saniyeler içinde tamamlayabilir ve hatrı sayılır bir zaman tasarrufu gerçekleştirebilmenizi sağlar. Dijital bankacılığın en önemli avantajı hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefon ya da tabletlerde hizmet sunarak istediğiniz yerden her zaman ulaşabilmenizdir. Ayrıca günümüzde tüm dünyada etkisini hissettiren koronavirüs salgınının doğurduğu pandemi süreciyle şube bankacılığı çok daha yavaş hale gelmiştir. Kapalı bir ortamda insanlarla iç içe olmamak ve hem kendinizin hem de başkalarının sağlığını riske atmamak için dijital bankacılık işlemlerini kullanabilirsiniz.Dijital bankacılığın avantajları arasında öne çıkan unsurlardan birisi de bu servisin 7/24 kullanılabilir olmasıdır. Bankalar şubelerde günün belirli saatlerinde hizmet verirler ve bu saatler sizin iş ya da okul saatlerinize denk gelebilir. Ayrıca bankaların tümü hafta sonları kapalı olduğu için bu günlerde bankacılık işlemlerini yerine getirmeniz mümkün olmayabilir. Dijital bankacılık sayesinde istediğiniz gün ve istediğiniz saatte dijital bankacılık üzerinden faturalarınızı ödeyebilir, havale yapabilir, EFT gerçekleştirebilir ya da mesai saatleri haricinde EFT talimatı verebilirsiniz. Ayrıca müşterisi olduğunuz bankaya göre değişiklik gösteren bağış, şans oyunu ödemesi, yurt kirası, aidat vs. gibi ödemelerinizi de dijital bankacılık üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık adına birçok kolaylığı kullanıcılarına hızlı bir şekilde sunan dijital bankacılık sistemleri; şifre, güvenlik resmi, cep anahtar kodu ve iki adımlı doğrulama gibi özellikleriyle müşterilerinin güvenliğinin en üst düzeyde olmasını sağlar ve bütün geçmiş işlemlere kolayca ulaşılmasına imkan tanıyarak harcamaların kontrol edilmesine yardımcı olur.