Sizi Arayalım

Dijitalleşen dünyanın bir sonucu olarak, veri kaybının günümüzde şirketler için büyük bir risk unsuru haline geldiğini görüyoruz. Araştırmalara baktığımızda her yıl, bilgisayar kullanıcılarının %46’sı verilerini büyük oranda kaybederken, her 5 yıl içinde harddisklerin %50’si ölüyor. Her yıl gündelik kullanıcıların %15’i veri hırsızlığı veya bilgisayar hırsızlığı kurbanı oluyor. Veri kaybı; müşteri, gelir ve itibar kaybına sebep olabiliyor ve maliyetleri umulmadık biçimde arttırabiliyor.

Geleneksel veri yedekleme süreçleri hız, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve güven açısından yetersiz kalıyor. Bu durumda şirketler, verilerinin güvenliğini sağlamak için bulut yedekleme çözümlerini tercih ediyorlar. Bulut yedekleme ile veriler, sabit diskler yerine bulut tabanlı bir sunucuda arşivleniyor. Dünyanın önde gelen başarılı şirketlerine baktığımızda, verilerini korumak için, bulut yedekleme teknolojilerinin avantajlarını kullandıklarını görüyoruz.

İşNet veri merkezi hizmetlerinden biri olan “Veeam Bulut Yedekleme çözümü ile şirketler, verilerini güvenle yedekleyerek risk faktörlerini ortadan kaldırıyorlar. İşNet, optimum hizmet seviye anlaşmaları ile verilerin güvenilir şekilde kurtarılmasını sağlıyor. Böylece, verilerinizi yedeklemek kolay ve verimli hale geliyor. Yedeklenen ve korunan verilerinize istediğiniz her yerden ve her zaman ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Özellikle büyük miktarda depolama kapasitesine ihtiyaç duyan kuruluşlar için, bulut sunucular; sınırsız veri depolama olanağına sahip. İşNet Veeam Bulut Yedekleme, snapshot (anlık sistem görüntüleri) ve veri tekilleştirmesi dahil, çoklu veri koruma metotlarından yararlanarak, tek bir konsoldan tüm veri yedeklemelerinin yönetilmesini sağlıyor. Bu şekilde veri depolama kaynakları üzerindeki baskı hafiflerken, verimlilik de artıyor. Veeam Wan Accelerator özelliği, bant genişliğinde yükleme ve indirme kotası sorunu yaşanmaksızın yedeklerin kısa sürede geri dönülmesini sağlıyor.

Global araştırmalara göre, bulut çözümlerinden yararlanan şirketlerin bilişim yatırımı maliyetlerinde yüksek oranda azalma olduğu görülüyor. İşNet Veeam Bulut yedekleme çözümleri, ilk yatırım maliyetine gerek duyulmadan, ölçeklenebilir ve aylık ödeme seçeneğiyle zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyor.

 

Aral Bekdemir

İşNet Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Grup Müdürlüğü

İş Geliştirme Uzmanı