Sizi Arayalım

Hayatlarımızın pek çok alanında kendine yer bulan ve bununla paralel olarak büyük ilgi toplayan Bulut teknolojisi, kullanıcıların internet üzerinden aynı türdeki uygulamalara ve verilere erişmelerini sağlayan bir yapıdır. Sabit disklere olan bağımlılığı ortadan kaldırdığından, işletmeler için ekonomik bir çözüm olarak dikkat çekmektedir.

Bazı işletmelerin bulut teknolojisine geçme konusunda şüpheleri olsa da bu şüpheler çoğunlukla yersizdir ve eski alışkanlıklara olan bağlılıktan kaynaklanmaktadır. İletişim sistemlerini buluta taşımanın faydaları kısaca şu şekilde sıralanabilir;

Teknoloji

Bulut iletişimi sayesinde sistemin ihtiyacı olan yazılım güncellemeleri dış kaynaklardan otomatik olarak yapılır. Sürekliliği önemli olan güncellemelerin takibi için enerji harcanmasına gerek kalmaz.

Servis Kalitesi

Bulut iletişim ile çalışma süresi ve kapsama en üst düzeye çıkar. Uzaktan kontrol edilebilir veri merkezleri sayesinde maliyet en aza iner. Ayrıca bulut iletişim sistemleri sayesinde en üst düzeyde kesintisiz iletişim sağlanır.

Karşılanabilir Masraf

Şirketlerde donanım veya yazılımlar bazen sorun yaratabilir. Bulut ortamında aynı kaynaklar kullanıldığından pahalı kaynaklara erişim sağlamak kolaylaşır.

Tehlikelerden Korunma

Bulut sistemi ile şirketler dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunurlar. Böylece iş devamlılığı sağlanırken, yaşanan sorunların zarar edilmeden bertaraf edilmesi olanağı artar.

Basitlik

Bulut sistemi, çalışanların kendi aralarındaki tek bir platform üzerinden, istenilen zamanda iletişim kurmalarına olanak vererek kolay kullanım sağlar.

Hareket Serbestliği

Bulut iletişim sistemleri sayesinde farklı şehirlerdeki şirketler aralarında kilometreler olsa bile etkili bir iletişim kurabilir. Uzak ofislerde olsalar da aynı odada gibi toplantı yapabilirler ve böylece verimlilik artar.

Siz de dijital dönüşüme hızlıca adapte olmak, bulut bilişimle tanışmak istiyorsanız; veri merkezi hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilir, online başvuruda bulunabilirsiniz.