Sizi Arayalım

Pandeminin de etkisiyle son yılda hızla artan çalışanlarına uzaktan yani remote çalışma imkanı veren kurumların sayısı gittikçe artmakta. Uzmanların söylediklerine bakılırsa da pandeminin bitişinden sonra dahi pek çok kurum bu çalışma tarzına hiç değilse belirli çalışanlarıyla devam ettirecek.

Kimi kurumlar uzun süredir bu yöntemi kullansa da ilk defa deneyenlerin de sayısı az değil. Bu kurumlar için remote çalışanlarıyla olan iletişimlerini ve onların çalışma tarzlarını kolaylaştıracak pek çok farklı hizmet bulunuyor. Özellikle de güvenlik konusunda kurumların dikkatli olmaları ve çalışanlarının sistemlerine erişimleri konusunda belirli önlemleri almaları gerekiyor. Bunun için de gerekli teknolojik hizmetlerden yararlanarak kurumsal ağlarını kolaylıkla koruyabilirler.

Kurumlar için Güvenlik Çözümleri

SSL VPN remote çalışanları olan, şirket binası sınırlarının dışına çıkmak isteyen kurumlar için ideal bir ağ güvenliği hizmeti. Açılımı Secure Sockets Layer Virtual Private Network olan bu ağ, uzaktan erişim sağlanan özel bir ağa sahip olmanızı sağlıyor. Kurumunuza ait olan cihazlar arasında transfer edilen datanın tammen korunmasını istiyorsanız SSL VPN sizin için en ideal seçim oluyor.

SSL VPN kullanan kurumlar çalışanlarının nerede olurlarsa olsunlar sadece şirkete ait olan bir ağa erişmelerini sağlıyor. Bu şekilde çalışanlarınız şirketin sistemine giriş yapabiliyor, gerekiyorsa da lisanslı software’lerine de ulaşarak onları kullanabiliyor.

SSL VPN sayesinde şirketler remote çalışanlarının sadece şirket sistemine ve programlarına erişimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda iletilen ve alınan verilerin korunmasını sağlıyor. Bunun için de end-to-end encryption yani E2EE kullanılıyor. Böylece bu uygulama, remote ya da freelance çalışanları olan her kurum için ideal bir sistem haline geliyor.

İşNet ile Bilgilerinizi Koruma Altına Alın

İşNet’in teknolojik hizmetlerinden bir tanesi olan SSL VPN sayesinde özellikle de pandemi sürecinde ve devamında çalışanlarına uzaktan çalışma fırsatı vermek isteyen kurumların güvenliği sağlanıyor. Remote çalışanlarınız ve şirket sınırları içi ile olan iletişim ve data alışverişinin şifrelenerek güvenlik altına alınmasına hiç vakit kaybetmeden hemen başlamak için İşNet’le iletişime geçerek dijital çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

SSL VPN’in avantajlarından bir tanesi de fiziksel bir kuruluma gerek olmaması. Yalnızca bilgi işlem departmanı tarafından kuruma ait bütün cihazlara IPsec VPN kurulması yeterli. Gerekli masaüstü ayarları da yapıldıktan sonra bütün çalışanlar kurumun kendine ait özel ağına ulaşabiliyor. Kurumlara Microsoft Active Directory LDAP entegrasyonu sayesinde daha hızlı ve kolay bir yönetim sağlanıyor.

Pandemi sürecinde müşterilerimizin işlerinin kesintisiz bir şekilde devam edebilmesi ve çalışanlarının sosyal mesafeyi koruyarak çalışabilmeleri, bunu yaparken de data güvenliğinin sağlanması için İşNet olarak pratik ve hızlı dijital çözümler sunuyoruz.


Kaynak: Techtarget, Cisco