Sizi Arayalım
Verimliliğinizi Artıracak Yapay Zeka Araçları

Yapay zekâ araçları verimliliği ve üretkenliği artırırken zamandan tasarruf etmemize de olanak tanır. İnsanlar için büyük çaba gerektiren işleri otomatikleştirebilir, daha iyi çözümler üretebilir. Çok hızlı veri toplayarak analiz edebilir ve özgün sonuçlar ortaya koyabilir. Siz de profesyonel yaşantınıza yapay zekâ araçlarını entegre ederek işlerinizi kolaylaştırabilir ve kariyerinizde ilerleyebilirsiniz.

İçerik Üretimi İçin Yapay Zekâ Araçları

Yazılı içerik üretimi için kullanacağınız yapay zekâ araçları, hızlı ve kaliteli metinler oluşturmak adına önemli bir yardımcı olabilir. Bu araçlar size yeni fikirler verir, zaman ve kaynak tasarrufu sağlar; böylece yazma sürecini kolaylaştırır. 

·      ChatGPT

ChatGPT; yazılı diyaloglarla etkileşim sağlayabilen, çok yönlü bir yapay zekâ sohbet robotudur. Kullanıcı komutuna göre LLM’leri ve doğal dil işlemeyi(NLP) kullanarak yazılı içerik, rapor, özet ve kodlama metinleri oluşturabilir. 

·      Jasper

Jasper; kullanıcılarına işletmeler, marka, ürünler ve hedef kitle ile ilgili başlıklar, blog yazıları ve reklam metinleri gibi çeşitli içerikler oluşturmalarına yardım eder. 

·      Writesonic

Blog, sosyal medya içerikleri ve e-mail kampanya metinleri oluşturmak için kullanılan bir yapay zekâ aracıdır. Writesonic ile verilen komutlara göre marka diline uygun tonda ve hedef kitlelere özel içerik üretebilirsiniz.

Görsel Üretimi İçin Yapay Zekâ Araçları

Görsel oluşturabilen yapay zekâ araçları, profesyonel tasarım ve sanat çalışmalarında etkileyici görseller ortaya çıkarmak için kullanılabilir. Karmaşık görselleri hızlı ve estetik bir biçimde bir araya getirerek işlerinizi kolaylaştırır.

·      Midjourney

Midjourney, metinleri resimlere dönüştüren bir yapay zeka uygulamasıdır. Kullanıcılar, gerçekçi veya soyut bir görsel oluşturmak istediklerini belirterek Midjourney'e bir açıklama gönderir. Midjourney ile istediğiniz görseli detaylarıyla anlatarak etkileyici sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Midjourney, çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Örneğin, sanatçılar, tasarımcılar ve içerik oluşturucular, yeni fikirler ve ilhamlar bulmak için Midjourney'i kullanabilirler. Ayrıca, Midjourney, reklam, pazarlama ve eğitim gibi endüstrilerde de kullanılabilir.

Bunun için Discord üzerinden Midjourney sunucusuna katılarak giriş sağlayabilir, ardından #newbies kanalına giderek /subscribe yapabilir, istediğiniz görseli detaylı olarak anlatıp görselleri oluşturabilirsiniz.

·      DALL·E 2

Open Al tarafından üretilen bu görsel üretme aracında bir lokasyon ya da manzaranın gerçekçi bir görüntüsünü elde edebilir veya kurgusal sahneler oluşturabilirsiniz. Çizim, resim ve illüstrasyon oluşturmak için NLP’yi kullanan bu araçtan yararlanabilirsiniz.

·      Stable Diffusion

Bu yapay zekâ aracı, görselin üzerinde çeşitli oynamalar yapmaya izin vererek görselin kalitesini bozmadan farklı ama gerçekçi görüntüler elde edebilir. Ayrıca metin açıklamalarına göre görsel de oluşturur.

·      Neural.love

Neural.love; video, ses ve görüntü düzenlemek için kullanılabilecek bir yapay zekâ aracıdır. Görüntüleri kırpmak, eski ve çözünürlüğü düşük resimleri HD kalitede görüntülere dönüştürmek gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz.

Video Kurgulamak İçin Yapay Zekâ Araçları

Profesyonel videolar oluşturmak, gerçeğe yakın görüntüler elde etmek ve video kurgu işlemlerini hızlandırmak için kullanabileceğiniz yapay zeka araçları bulunur.

·      Synthesia

Kullanıcılarına metni video içeriğine dönüştürme imkânı sağlayan Synthesia, prodüksiyon ekipmanlarına ihtiyaç duymadan sunduğu 140’dan fazla avatar ile özgün videolar oluşturulmasına izin verir.

·      Pictory Al

Pictory Al; videoları kırpmanıza, birleştirmenize, videolara müzik ve geçiş eklemenize izin veren bir video kurgu yapay zekâ aracıdır. Ayrıca akıllı sahne algılama özelliği ile video akışınızı da düzenleyebilirsiniz.

Transkripsiyon İçin Yapay Zekâ Araçları

Transkripsiyon için kullanılan yapay zekâ araçları, konuşmayı veya sesli içeriği metne dönüştürerek çeşitli sektörlerde zaman tasarrufu sağlar.

·      Fireflies

Fireflies, özellikle toplantılarınızı yazıya dökmek için harika bir uygulama. Kendi yapay zekâ botu Fred sayesinde toplantı konusunu özetleyebilir ve metin oluşturabilir.

·      Otter.ai

Otter.ai; toplantı, sanal etkinlikler ve webinarlarda sesi otomatik olarak algılayıp transkripte etmeye yarar. Ayrıca mobil uygulama aracılığıyla kişisel konuşmaları da kaydedip yazıya dökebilir.

·      Airgram

Airgram da toplantı notlarını kaydetmeye, transkripte etmeye ve paylaşmaya yarayan bir araçtır. Toplantıdaki önemli noktaları sizin için saptar.

Slayt ve Sunum İçin Yapay Zekâ Araçları

Kullanıcılara etkileyici ve profesyonel sunum yapma imkânı sunan yapay zekâ araçları; görsel tasarım, metin düzenleme ve içerik optimizasyonu ile size hız kazandırır.

·      Beautiful.ai

Beautiful.ai kullanıcılara slayt tasarımı, dosya paylaşımı, şablon oluşturma gibi geniş bir yelpaze sunarak etkili ve profesyonel sunumlar oluşturmalarını sağlar.

·      Decktopus

Decktopus, hızlı ve kolay bir şekilde sunum oluşturmaya yarayan web tabanlı bir sunum aracıdır. Özelleştirilebilir tasarımlar, tema seçenekleri ve görsel kaynaklar sunarak sunum hazırlama sürecini kolaylaştırır.

·      Slidesgo

Slidesgo, yapacağınız sunumun konusuyla alakalı yazı tonu ve genel şablonu sizin için çıkarır. Slayta kendi içeriğinizi ekleyebilir ve slaytları özelleştirebilirsiniz. 

AI araçlarından yararlanarak iş hayatınızda daha isabetli kararlar verebilir, hataları minimize edebilir ve zamanınızı daha iyi yönetebilirsiniz. Tabii en iyi sonuçları almak için yapay zekâ araçlarını ilham kaynağı ya da işlerinize yardımcı olarak kullanmanın yanı sıra yaratıcılığınızı ve becerilerinizi de ortaya koymayı unutmamalısınız.