Sizi Arayalım
Golden Global Yatırım Bank İşNet ile Hızlı, Çevik ve Güvenilir BT Altyapısına Kavuştu

Müşteri odaklı çalışmak ve sürekliliğin sağlanması değerlerine önem veren Golden Global Bank, İşNet’in sağladığı kaliteli, güvenli, hızlı ve kesintisiz veri iletimi çözümlerini kullanmaya başladı

Golden Global Bank, 2019 yılında tüm faaliyetlerini faizsiz finans prensiplerine uygun şekilde icra eden, ülkemizdeki ilk ve tek yatırım bankası olarak yola çıktı. 2003 yılından bu yana herhangi banka iştiraki ve sermayesi olmadan kurulacak olan ilk yatırım bankası Golden Global Yatırım Bankası oldu. Uluslararası ticaret alanında alternatif finansal çözüm modelleri sunmayı hedefleyen bankacılık anlayışıyla çalışan Golden Global Yatırım Bankası A.Ş. olarak 31 Ocak 2020 itibariyle de faaliyet iznini aldı.

Şeffaf ve yenilikçi olmanın önemini vurgulayan Golden Global Yatırım Bank, paydaşlarına sürekli değer katan, global gelişmeleri yakından takip ederek uygulamalarına entegre eden, saygın ve öncü bir yatırım bankası olmayı hedefliyor.

Golden Global Bank Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Dr. Cemal Gümüş teknoloji yaklaşımları ile ilgili olarak ‘’Teknolojik trendlerde son kullanıcıların mobil platformlara kaydığı, akıllı sistemler ile müşterilere özgü hizmet sunmanın farklılık oluşturduğu yapıların tercih edildiği bir zaman dilimindeyiz. Bankamız alternatif iş modelleri geliştirerek sektöre yeni bir bakış kazandırmayı hedefliyor. Teknolojiyi kullanarak sektördeki payını artırmak ve bankamıza rekabet avantajı kazandırmak ana misyonumuz haline geldi. Bu nedenle bankamızın stratejik hedeflerine ulaşabilmesi için bankamız stratejisinin, BT stratejisi ile tam uyumlu olması gerekiyor’’ açıklamasını yapıyor.

 

Müşteri odaklı çalışmayı ve iş sürekliliğini önemsiyoruz

Golden Global Bank müşteri odaklı çalışmak ve sürekliliğin sağlanması değerlerine önem vermesi sebebiyle, kaliteli, güvenli, hızlı ve kesintisiz veri iletimi sağlayan bir iletişim altyapısı kullanıyor. Değerleri ve hedefleri doğrultusunda, iletişim altyapısına yapmış olduğu yatırım ile güvenli ve kesintisiz hizmeti sağlamış durumda.

Cemal Gümüş bankanın mevcut BT yatırımı hakkında şu bilgileri veriyor: “Bankamız yazılım altyapısı olarak modüler yapıda, parametrik yönetimle iş ihtiyaçlarımıza çevik çözümler üretebileceğimiz Business Oriented Architechture (BOA) ürününü tercih ettik. Teknolojik altyapı olarak da Microsoft temelli, Intel bazlı altyapı çözümlerini İşNet tecrübesiyle devreye aldık. Bankamız altyapı edinimi karar sürecinde performans, süreklilik, güvenlik ve çevik yönetim kriterlerinin sağlanmasını ön planda tuttu. Sektör tecrübesi nedeniyle ve Tier 4 seviyesinde yedekli yapıda, güvenli, sürdürülebilir veri merkezi hizmeti için İşNet’i tercih ettik. Bu seçimimiz yönetilebilir, güvenli altyapı ve bankacılık yazılım seçimi bağımsız denetim süreçlerinde bizlere büyük avantaj sağladı.”

 

Hızlı kurulum ve yaygın servis ağı için İşNet’i seçtik

Golden Global Bank, güçlü bir bilgi teknoloji altyapısı kurmak amacıyla İşNet’i tercih etti. Bilgi teknolojisi altyapısının başarılı bir şekilde kurulumu ve sonrasında kullanılan hizmetlerin yönetilmesi sağlandı. İşNet kısa bir sürede erişim hatlarını, donanım altyapısını ve hizmetleri, kendi içinde yedekli olan ana sistem ve karşı ucu olacak şekilde kurmayı başardı.

Dr. Cemal Gümüş, projede neden İşNet’i tercih ettiklerini şöyle aktarıyor: “İşNet’in telekomünikasyon alanındaki başarısı ve deneyimleri, zorluklar karşısında işbirlikçi ve çözüm odaklı yaklaşımları; kuruluş süreci ve sonrasındaki BDDK denetimlerinde Golden Global Bank ile katılım sağlanarak, sürecin başarılı bir şekilde sonuçlandırılması da artı kazanımlar oldu.”


BT Haber Gazetesi / 2022