Sizi Arayalım
İşNet, Ağınızı Koruma Altına Alacak Siber Güvenlik Çözümleri Sunuyor

İşNet, Türkiye’nin önde gelen bilgi teknolojileri sektörünün liderlerinden biri olarak, kurumsal müşterilerine siber güvenlik alanında da çözümler sunuyor.

İşNet’in siber güvenlik hizmetlerinden biri olan İşteGüvenlik, ağların internetten gelecek yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ve daha güvenli hale getirilmesini sağlıyor. İşteGüvenlik hizmetlerinin detaylarını, İşNet Teknoloji Direktörü Emrah Yılmaz ile konuştuk.

İşteGüvenlik, Hizmet Modeli Ile Kurumların Ağ Güvenliğini Sağlıyor

İşteGüvenlik hizmetlerinin, kurumsal firmaların ağ güvenliği ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir hizmet olduğunu belirten Yılmaz: ”İşteGüvenlik hizmetlerimiz, güvenlik duvarı, aktif savunma sistemi, içerik filtreleme, antivirüs, antibot, uygulama kontrolü ve sıfır gün güvenlik açığı koruma gibi modüllerden oluşuyor. Bu modüller sayesinde, müşterilerimizin ağlarına giren ve çıkan trafiği kontrol ediyor, zararlı yazılımlara ve saldırılara karşı koruma sağlıyor, istenmeyen içeriklere erişimi engelliyor ve uygulama bazında güvenlik politikaları belirleyebiliyoruz. Ayrıca, ek hizmetler olarak SSL VPN, raporlama ve yönetim ekranı da sunuyoruz. Bu hizmetlerimiz, ağ güvenliği için kurumsal çözümlere hizmet modeliyle sahip olmak isteyen her ölçekteki kurum için uygundur.” diye ekliyor.

Cihaz İlk Yatırım Maliyeti, Bakım, Onarım ve Lisans Yenileme Masraflarına Son

“İşteGüvenlik hizmeti sayesinde kurumlar cihaz alımı, bakımı, onarımı ve lisans yenileme gibi maliyetlere katlanmak zorunda kalmazlar. Biz bu işlemleri onlar adına yaparız. Ayrıca, cihazların kurulumu, konfigürasyonu ve güncellenmesi gibi işlemleri de biz üstleniriz.” diye açıklayan Yılmaz: “Böylece, müşterilerimiz ağ güvenliği konusunda endişelenmeden işlerine odaklanabilirler. Bir diğer avantajımız da esnek yapıdır. Müşterilerimiz ihtiyaçlarına göre başlangıç, standart veya profesyonel paketlerden birini seçebilir ve aylık ücretlendirme ile ödeme yapabilirler. Paketleri özellik ve kapasite sınıflamalarına göre istedikleri zaman değiştirebilirler.” şeklinde İşteGüvenlik hizmetlerinin avantajlarını belirtiyor.

Müşterilerimize Yeni Nesil Teknolojilerle Hizmet Sunuyoruz

İşNet’in sistem, ağ ve güvenlik alanında yönetilen hizmetleriyle her alanda güncel siber güvenlik bilgi ve altyapılarına sahip olmasının fiyat ve performans bakımından doğru bir tercih olacağını belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam ediyor: “Müşterilerimizden gelen talepler, yerli üreticilerle birlikte çalışma desteği ve yabancı firmalar ile iş ortaklıkları gibi avantajlarla kendimizi sürekli yenilediğimiz bir ekosisteme sahibiz. Çalıştığımız kurumlara tecrübelerimizi aktarırken, riskleri birlikte değerlendiriyor ve aksiyonları buna göre alıyoruz. Siber güvenlik alanında teknoloji, insan ve süreç katmanlarında sürekli gelişme ve kurumlar arası iş birliğine önem veriyoruz.”


BThaber | 1421. Sayı