Sizi Arayalım
İşNet, Şirketlere Dijital Dönüşüm Yolculuğunda Eşlik Ediyor

Müşterilerini dijital çağa uyumlu hale getirmek üzere kaliteli ve yenilikçi çözümler sunan Türkiye İş Bankası iştiraki bilgi teknolojileri şirketi İşNet’in Çözüm Geliştirme ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü S. Deniz Ulupınar sorularımızı yanıtladı.

Şirket profiliniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

İşNet, özetle 3 ana alanda faaliyet gösteren, sektörde güvenilirliği yüksek ve kaliteli çözümleriyle bilinen, öncü bilgi teknolojileri şirketidir. Veri merkezi, siber güvenlik, bulut bilişim hizmetlerimize ek olarak, telekomünikasyon kapsamında; ses, internet, uydu erişimi, sanal ağ VPN çözümleri sunuyoruz.

 

Ayrıca muhasebe süreçlerini kolaylaştıracak e-belge hizmetlerimizin yanı sıra kullanıcı dostu uygulamalarımız da mevcut. Hizmetlerimizi güvenilir, esnek ve ekonomik koşullarda bütünleşik olarak sunmaya özen gösteriyoruz.

 

İstanbul ve Ankara’da, biri Tier IV sertifikasına sahip olmak üzere, üç veri merkezi üzerinden hizmet sunuyor, yüksek güvenlik seviyesinde ve otomasyona dayalı bulut hizmetlerimizle verileri yurt içinde muhafaza ediyoruz.

 

Deneyimli ve uzman ekiplerimizle şirketlerin “dijital dönüşüm dostu” olma vizyonunu benimseyerek faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

 

Peki kariyer yolculuğunuzda İşNet’in önemi nedir?

 

Yıllardır farklı banka ve şirketlerle birlikte teknoloji sektörünün içerisindeyim ve İşNet’ten önce yine Türkiye İş Bankası’nın iştiraki olan Softtech’te çalışmaktaydım.

 

Sistem analistliği ile başlayan kariyerimde, bankacılığın teknik kısmında deneyim kazanmış, Şube ve Genel Müdürlük’te farklı birimlerde çalışmış ve Proje/Program/Portföy Yönetimi, çevik çalışma prensipleri gibi konularda deneyimlerim olmuştur.

 

Son iki yıldır İşNet’te Çözüm Geliştirme ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü olarak görev yapıyorum. Son derece prestijli, insan odaklı ve Türkiye İş Bankası iştiraki bir marka olan İşNet’te sorumluluk almak ve günden güne büyümeye şahitlik etmek gurur verici.

 

Şirketinizin teknoloji ve inovasyon alanında ne gibi yenilikleri var?

 

Hizmet verdiğimiz tüm alanlarda yenilikçi ve öncü olmaya dikkat ediyoruz. Örneğin, son yıllarda büyük küçük tüm firmaların bulut teknolojilerine sıcak baktığını ve kullandıkları sistemleri bulut ortamlarına taşıdıklarını gözlemliyoruz.

 

Bu gelişmelere istinaden ihtiyacı gözeterek kullanıma sunduğumuz bulut altyapı platformumuz(IaaS) bluuty’yi, OpenStack’in bulut altyapısı ve Ceph storage açık kaynak teknolojileri ile yeniledik. Diğer taraftan e-belge alanında da müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi, kullanıcı dostu, güvenilir ve esnek uygulamalar geliştirmeye devam ediyoruz.

 

belge.app uygulamamızla e-belge süreçlerini yönetmek, NetteCap uygulamamızla fiş ve faturalarınızı taratarak istediğiniz muhasebe programına aktarmak, TreeWin uygulamamız ise pazar yerlerinde ve sanal mağazanızda siparişleriniz için tek tuşla e-fatura ve e-arşiv fatura oluşturabilmek mümkün.

 

E-belge kapsamında yayınlanan tebliğlere paralel olarak ürün ve hizmetlerimizi zenginleştirmeyi de sürdüreceğiz.

 

"HİZMET KALİTEMİZ VE İTİBARIMIZ ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRILIYOR"

 

Bu yıl Marketing Türkiye The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri'nde 'Yılın İtibarlısı' ödülüne, Bilişim 500 Araştırma sonuçlarına göre ise 'Alternatif Telekom Operatörü' kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldük. 'İnsan İçin Teknoloji' yaklaşımımızla, çalışan, müşteri ve iş ortaklarımızın memnuniyetini odağımızda tutarak büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

 

PLATİN DERGİSİ | 40 YAŞ ALTI YÖNETİCİLER | EKİM 2022