Sizi Arayalım
Kadoil, İşNet ile Rekabette Fark Yaratıyor

Akaryakıt sektörünün öncü şirketlerinden Kadoil hızlı, kaliteli, güvenli, kesintisiz veri iletimi ve tam otomasyon için İşNet'i tercih ederek rakiplerinden her zaman önde olmayı hedefliyor.

1977 yılından beri ticaret hayatının içerisinde yer alan Kadooğlu Holding, akaryakıt sektörüne 2000 yılında giriş yaptı, 2006 yılında ise Kadoil markası ile akaryakıt dağıtım şirketi olarak sektörde yer almaya başladı. Türkiye'de homojen bir biçimde, hızlı ve seçici bayi yatırımları yapan Kadoil, bugün ülke genelinde 550'yi aşan bayisi ile müşterilerine, 16 bölge müdürlüğü ile bayilerine hizmet veriyor. Hızlı ve sürekli gelişim için yatırıma önem veren Kadoil, rekabette önde olmak için hızlı, kaliteli, güvenli ve kesintisiz veri iletimi sağlayan iletişim altyapısı kullanıyor. Kadoil, yakıt temininden yakıtın tüketicisine ulaşmasına kadar uçtan uca veri iletişiminin yanı sıra tüm bayi ve istasyonları arasındaki otomasyonu da son teknoloji ile sağlamış durumda.

Tüm network ihtiyaçları tek merkezden karşılanıyor

Türkiye'deki 100 dağıtım şirketi arasında ilk 9'daki yerini sağlamlaştıran Kadoil, istasyonları ve merkezi arasında uçtan uca veri iletişimini ve güvenliğini sağlamak üzere iş ortağı olarak İşNet'i seçti. Öncesinde istasyonlar kendi aralarında ve merkez ile ADSL üzerinden bağlantı sağlarken yeni yapıda işNet'in VAE altyapısı üzerinden kapalı devre ile bağlantı sağlanmış oldu ve karasal hatlar yedeklendi. Merkez ile Mersin Dolum Tesisi'nde metro ethernet ağı üzerinden, diğer dolum tesislerinde ise VDSL teknolojisi üzerinden noktadan noktaya bağlantı sağlanmaya başlandı. Ayrıca merkezde kullanılan mevcut güvenlik duvarı (firewall), İşNet'in bulut hizmetleri kapsamında sunduğu güvenlik duvarına taşındı. Bu operasyon ile olası donanım ve lisans maliyetleri devre dışı bırakıldığı gibi, operasyonel ve ekonomik olarak da üst düzey fayda sağlanmış oldu. Aynı zamanda merkez kullanıcılarının verilerinin loglama hizmeti ile kayıt altına alınması ve misafirlerin hotspot hizmeti de İşNet tarafından sağlanmaya başlandı. Özetle Kadoil, İşNet altyapısı üzerinden kurulan bu yeni kapalı devre sistem ile merkez ve bayileri arasındaki tüm iletişim ağı ihtiyaçlarını tek elden alıyor.

Yaygın servis ağı ile hızlı kurulum desteği

Kadoil'in veri iletiminde İşNet'i tercih etmesinin sebepleri olarak;

  • İşNet'in Türkiye çapında yaygın servis ağı ve bölgelerde hazır cihaz stoğu sayesinde yeni kurulum taleplerinin çoğu zaman saat bazında karşılanması,
  • Kadoil'in taleplerine uygun otomatik ve detaylı raporlama hizmeti sunması,
  • Kadoil istasyon iletişim ağının zararlı yazılım ve virüslere karşı korunması,
  • Kurumun 550'yi aşan istasyonunda çalışan ve sürekli güncel olması gereken projelerinin iletişim altyapısını başarı ile sunması özelliklerini sıralayabiliriz.

 

FORTUNE DERGİSİ | MART SAYISI | ENERJİ SEKTÖRÜ DOSYASI | Sayfa: 61