Sizi Arayalım

Hiper Otomasyon; çoklu makine öğrenmesi, paketlenmiş yazılım ve otomasyon araçlarının birleşiminden oluşan bir teknolojidir. Genellikle bir kurumun veya organizasyonun dijital olarak kopyasını oluşturmayı hedefleyen bir otomasyon çeşididir. Otomasyonun temel özelliklerini de barındıracak olan Hiper Otomasyon, daha çok robotik süreç otomasyonuna odaklanacak. Bu teknoloji, insanın bir göreve dahil olduğu yerdeki parçaları çoğaltmaya yardımcı olmak için bir araç kombinasyonu oluşturacak. Hiper Otomasyon, günümüzde uluslararası otoritelerce saygınlığı olan piyasa araştırma enstitüsü Gartner’ın 2020 için "En İyi 10 Stratejik Teknoloji Trendleri" listesinde 1 numara konumunda bulunuyor.

Hiper Otomasyon teknolojisinin, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) gibi ileri teknolojilerin, geleneksel otomasyonlara katılmasıyla otomasyon teknolojisine büyük bir katkı sağlayacağı, otomasyonların yeteneklerini ve yetkinliklerinini büyük oranda arttıracağı öngürülüyor. Bu teknolojideki asıl amaç, daha fazla bilgi içeren bir işi yapmak ve bir organizasyondaki herkesi dönüşümün bir parçası olacak şekilde teşvik etmek olarak kurgulanmaktadır.

Hiper Otomasyon teknolojisinin kurumlara sağlayacağı faydaları ise şu şekilde özetleyebiliriz; 

  • Makine öğrenme (ML), doğal dil işleme (NLP), karakter tanıma (OCR) ve AI bilgisayar vizyonu gibi yapay zeka yetenekleri sayesinde robotlar daha fazla işi okuyabilir, görebilir ve daha hızlı işleyebilir.
  • Analiz planlama ve geliştirici ekibinizin nasıl çalışabileceğini ve neleri otomasyona sokabileceğini göstermek için iş akışını derinlemesine inceleyen otomatik süreç keşif araçları sunar.
  • Kurumunuz için ne kadar önemli olduğunun farkına varmadan, otomasyon ve otomasyona yönelik temel önlemleri ölçmek değerlendirmek ve göstermek için gelişmiş analizler sunar.

Hiper Otomasyonlarda çıkacak ürün daha kapsamlı olacağından, daha fazla araç ve insanı dijital işleyişe dahil ederek; otomasyonların kurumunuzun dijital dönüşümüne olan katkısının artmasını sağlayacaktır. 2020 yılının klasik otomasyon anlayışını yaşayabileceğimiz son yıl olduğu düşünülmekle beraber; Hiper Otomasyon, yapay zeka ve robotik süreç otomasyonu (RPA) disiplinlerini birleştirerek otomasyon dünyasında devrim niteliği taşıyan bir teknolojik gelişme olarak görülmektedir.